Притчи и легенди - Page 2 - Форум
Black-Zone Неделя
11.12.2016
10:57:47
На пазара мъж продава комар в бурканче. На него има залепен етикет: "Заместител на мъже – само 25 лв." Една заинтересувана клиентка пита: - А как се използва? - В къщи се разсъбличаш,лягаш на леглото и го пускаш от буркана. Ако нещо не е наред – позвъни ми – ето телефонния ми номер. Вечерта жената звъни: - Прибрах се, съблякох се, легнах,отворих буркана, но той стои вътре и не се движи… - Стой така. Идвам веднага! Дошъл мъжът на мястото, разсъблякъл се и казал на комара: - Гледай, глупак! За последен път показвам
Добре дошли Гост | RSS Главна | Притчи и легенди - Page 2 - Форум | Регистрация | Вход
  • BGtop . Гласувайте за моя сайт в БГ чарт . Гласувай за мен в BGTop100.com

[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
    Страница 2 от 2«12
    Модератор на форума: robocob 
    Форум » Test category » Любопитно и полезно » Притчи и легенди
    Притчи и легенди
    robocob95Дата: Петък, 02.11.2012, 15:27:45 | Съобщение # 16
    Подполковник
    Група: Модератори
    Съобщения: 138
    Статус: Offline
    Притча за дъщерята

Младо семейство решило да прекара ден в усамотение и да не отваря вратата никому.

Рано сутринта потропали родителите на мъжа. Не им отворили. По-късно потропали родителите на жената. Първоначално не отворили и на тях, н...о жената не издържала и се разплакала. Мъжът пък не устоял на сълзите и и отворили вратата.

В годините им се родили няколко момчета и накрая една дъщеря. По случай раждането на момиченцето бащата устроил голям празник. Попитали го:

- Но защо? Ти не постъпи така при раждането на нито един от синовете си.

- Че как няма да празнувам?! - отвърнал той. - Роди се тази, която ще ми отвори вратата!

от: Вярвам в Бог, защото Той вярва в Мен

robocob95Дата: Сряда, 09.01.2013, 02:58:23 | Съобщение # 17
    Подполковник
    Легенда за ПРИЯТЕЛСТВОТО

В една арабска легенда се разказва за двама приятели, които вървели през пустинята. По пътя избухнал спор и единия зашлевил шамар на другия. Пострадалият, без дума да обели, седнал и написал ма пясъка:
    "Днес моят най-добър приятел ме удари!"

Продължили напред и стигнали до един оазис, където влезли да се изкъпят. Оскърбеният приятел внезапно започнал да се дави, но навреме бил спасен от другаря си. Когато се посъвзел, грабнал камата си и написал на един камък:
    "Днес моят най-добър приятел ми спаси живота!"

Заинтригуван, приятелят му го попитал:
    "Защо, след като те нагрубих, писа на пясъка, а сега пишеш върху камък?"

Засмян, другарят му отвърнал:
    "Когато някой добър приятел ни засегне, трябва да напишем това на пясъка, където вятърът на забравата и прошката ще го заличат. Но от друга страна, когато ни се случи нещо голямо и прекрасно, трябва да го гравираме на камъка на СЪРЦЕТО, където никoй вятър не може да го заличи…"

robocob95Дата: Сряда, 09.01.2013, 03:04:14 | Съобщение # 18
    Подполковник
    Кратка притча за хорското мнение…

Баща и син си купили кон и решили да се разходят из селото с него…
    Бащата казал:
    - Сине, качи се ти на коня, а аз ще походя.
    Като ги видели, селяните рекли:
    - Ей, гледай какъв син – баща му ходи пеша, а той язди!
    На другия ден бащата се качил на коня, а синът решил да ходи пеш.
    Селяните викнали:
    - Какъв е този баща, бе, детето му ходи пеша, пък той язди!
    На третия ден се качили и двамата на коня.
    Селяните:
    - Нямат милост тия, ще уморят добичето!
    На четвъртия ден и двамата тръгнали пеша, водейки коня…
    Селените се подигравали:
    - Хахаха, гледай какви глупаци! Кон имат, пеша ходят! Хахаха…

Сигурен съм, че сте се досетили от извода: не обръщайте внимание на хорското мнение. Без значение колко хубаво нещо направите, винаги някой ще ви го омърмори. Без значение каква злина ще свършите, някой ще ви похвали…

robocob95Дата: Сряда, 09.01.2013, 03:06:06 | Съобщение # 19
    Подполковник
    Петъчна притча: Една смачкана банкнота

Една смачкана банкнота

На един семинар лекторът влязъл държейки 20-доларова банкнота. Размахал я високо и попитал:

- Кой иска тази банкнота?

Няколко ръце се вдигнали, но лекторът казал:

- Преди да ви я дам, трябва да направя нещо.

Той я намачкал гневно и попитал още веднъж:

- Кой все още иска тази банкнота?

Студентите продължили да вдигат ръка.

- А ако направя това?

Тогава той я запратил срещу стената, ритал я, стъпкал я няколко пъти. След това отново я вдигнал – омърляна и омачкана. Отново повторил въпроса си и отново имало вдигнати ръце.

- Никога не забравяйте това – казал лекторът. – Без значение какво правя с тази банкнота, тя все си струва 20 долара. Много често в живота ние също сме мачкани, блъскани, ритани, тъпкани, обиждани и малтретирани; въпреки това, ние продължаваме да бъдем все толкова ценни и стойностни.

Източник

Форум » Test category » Любопитно и полезно » Притчи и легенди
    Страница 2 от 2«12
    Търси:

Нито един от торентите не се хоства на сървъра на сайта. Сайтът http://black-zone.ovo.bg/ само предлага връзки към други сайтове и не носи отговорност за неуредени авторски права.

Copyright MyCorp © 2016 Хостнат от